Oferta CARE-ER nr: 952
POWRÓT DO WYSZUKIWANIA
Dział: Wydarzenia | Branża: Biznes, Przedsiębiorczość | Umiejętności: przedsiębiorczość, planowanie, inicjatywa

Miejsce: Cała Polska

Adres: Aleje Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa

Termin: 2017-11-13 - 2017-11-19

Bezpłatne

http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl/

tel. 505391145

Światowy Tydzień Przedsiebiorczości

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej ilości firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Włączyć się w projekt można bardzo łatwo:

Jako partner - rejestrując się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl i zgłaszając chęć organizacji wydarzenia, które będzie powiązane tematycznie z przedsiębiorczością. Może to być szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki. Każdego, kto chce włączyć się w projekt w ten sposób, wesprze regionalny Koordynator projektu.  Koordynatorem Regionalnym w woj. Wielkopolskim jest CARE-ER.pl. Pełna lista Koordynatorów znajduje się w tym miejscu.

Jako uczestnik - wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

“W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju. Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm - inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty.
 – mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Termin dla organizatorów na rejestrację wydarzeń na stronie projektu upływa 20 października. Dziesiąta edycja ŚTP odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i m.st Warszawa. Projekt wspierają m.in.: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Konferderacja Lewiatan, Kredytmarket, GoldenLine, Praca.pl, WSĆ, Uniwersytet Ekonimiczny w Poznaniu, etc.


Kontakt dla mediów:
Aleksander Arabadzić
Tel. 505 391 145
alek@tydzienprzedsiebiorczosci.pl

Kontakt dla mediów w woj. wielkopolskim
stp@care-er.pl


-----------------------
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów, organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2016 roku w ŚTP włączyło się  4100 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 4000 wydarzeń, w których wzięło udział 120 000 uczestników.

Oficjalna strona: www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl
Fb: https://www.facebook.com/GEW.Poland/
Twitter: https://twitter.com/GEWPoland